Banskobystrický cyklobus

Odchody autobusov » Banskobystrický cyklobus

14.5.2022 začína ďalšia sezóna banskobystrického Cyklobusu a Turbusu. Autobusy budú premávať počas víkendov a sviatkov do konca septembra (Cyklobus) a do konca októbra (Turbus).

Cyklobusom do 4 lokalít v okolí Banskej Bystrice alebo Turbusom na Kráľovu studňu Banská Bystrica, 11.05.2022

Aj tento rok sa môžu priaznivci turistiky a cykloturistiky tešiť na tradičné letné autobusy, ktoré pripravuje oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko v spolupráci s partnermi. Už najbližšiu sobotu 14. mája začína premávať Cyklobus a Turbus. Jedenásty ročník banskobystrického Cyklobusu prichádza s ponukou štyroch cieľových destinácií: dlhoročne najobľúbenejšia lokalita Donovaly, sedlo Malý Šturec, odkiaľ je možné podniknúť cyklotúry vo Veľkej Fatre, prímestské stredisko Šachtičky vhodné pre cyklistov preferujúcich kratšie výlety alebo vzdialenejšie Strelníky, ktoré prinášajú možnosť lepšie spoznať cyklotrasy v okolí Poľany. Cyklobus realizuje OOCR v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom. Premávať bude počas víkendov a sviatkov do konca septembra.

“Cyklistika je z roka na rok obľúbenejším športom Banskobystričanov. Popri budovaní nových cyklotrás bude pre obyvateľov i návštevníkov mesta k dispozícii opäť obľúbený Cyklobus, ktorý začne premávať už tento víkend. Práve vďaka podpore samosprávy ostáva cestovné nezmenené v symbolickej výške 1, resp. 2 EUR“, hovorí zástupca primátora Jakub Gajdošík. Rovnako bude premávať už tradičný Turbus, ktorý odvezie peších turistov z centra mesta až ku horskému hotelu Kráľova studňa, ktorý sa nachádza len na skok od slávnej Krížnej a je tak východiskovým bodom pre túry vo Veľkej Fatre. Turbus bude premávať počas víkendov a sviatkov do konca októbra.

Autobusy nepremávajú v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Aktuálne informácie OOCR zverejňuje na svojej facebook stránke Central Slovakia. Tipy na cyklotrasy alebo pešie turistické trasy nájdu záujemci na portáli www.zahoramizadolami.skcez platformu Outdooractive. Ďalšie tipy na výlety a letné zážitky v regióne Stredné Slovensko nájdu na www.centralslovakia.eu.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Kontakt pre médiá
Barbora Rekšáková
destinačný koordinátor
OOCR Stredné Slovensko
Tel.: +421 948 874 653
Email: reksakova@centralslovakia.eu