Voľný čas

Turecká predurčená svojou polohou k cestovnému ruchu, hlavne zimným športom a horskej turistike. V okolí je veľa trás značených aj neznačených. Pripravujeme zmapovanie miestnych chodníkov a okruhov.

Okolité kopce sú previazané stužkami turistických chodníkov spájajúce rôzne údolia a hrebene, môžete si nájsť krátke výlety, dlhšie trasy aj viacdňové túry po okolí s možnosťami bezproblémového prípoja na autobusy v rôznych lokalitách.

 • Atrakcie, turistika a kultúra v okolí

  Turecká má výhodnú polohu, okrem našich zaujímavostí máte možnosť navštívíť mnoho kultúrnych, športových a turistických atrakcií v užšom aj širšom okolí a stále môžete objavovať stále ďalšie. Tu je zoznam všetkého možného čo sme pre vás našli.

 • Kúpele Sliač

  Kúpalisko na Sliači spúšťa letnú sezónu!
  V sobotu 4. mája 2013 otvorí letnú sezónu termálne kúpalisko v strede Slovenska v Kúpeľoch Sliač. Nádherná kvitnúca príroda, liečivá minerálna voda a ako bonus vstupné zdarma čaká na prvých návštevníkov kúpaliska.

 • Šport

  V Tureckej sa športu neubránite. V lete sa tu poriadajú rôzne bežecké preteky, horský duatlon, cyklistické preteky na horských bicykloch, minifutbalový turnaj medzi okolitými obcami...

 • Hodnotenie stavu turizmu v Starohorskej doline

  Bc. Tomáš Trstenský nám poslal dotazníkový prieskum o turizme v Starohorskom mikroregióne, nazvaný Manažment trvalo udržateľného turizmu v Starohorskej doline, spracovaný v rámci jeho diplomovej práce. Informácie týkajúce sa  našej obce vám teraz s jeho dovolením prinášame. Môžete si ich prečítať..